שמאי רכוש

שמאי רכוש

שמאי קובע שווי שוק הוגן לנכס או לרכוש ממגוון רחב של סיבות לרבות ביטוח, מכירה, מימון, גירושין, פירוק שותפות עסקית וכו'. יש ליצור קשר מיידי עם שמאי רכוש, שמאי נזקי רכוש מקצועי בכל מקרה בו נגרם נזק לרכוש, לדוגמא לאחר פריצה לבית עסק או בית מגורים. חברת ביטוח במקרה זה יכולה לשלוח שמאי רכוש כדי שיעריך את שווי הנזק, ובהתאם לכך גם משולם הביטוח.  בעת פירוק חברה או גירושין סיוע השמאי בקביעת שווי הנכס ימנע מחלוקות מול רשויות המס או התדיינות בין הצדדים על השווי היחסי של חלקי הנכס השונים והרכוש הצבר בנכס במהלך השנים.

מתי להזמין שמאי רכוש, שמאי נזקי רכוש מקצועי?

בכמה תרחישים, תזדקק לעזרתו של שמאי רכוש, שמאי נזקי רכוש מקצועי:

במקרה של נזק לרכוש ובעקבות כך תביעה של לקוח נגד חברת הביטוח לפיצויים, ספק הביטוח ישלח שמאי רכוש מטעמו. סיר להניח, מכיוון שחברת הביטוח היא זו שמעסיקה ומשלמת עבור שירותיו של שמאי מטעמה, יכול להיות כי התוצאות לא יהיו לטובתכם.

שמאי רכוש, שמאי נזקי רכוש הפועל מטעם חברות הביטוח מספק לרוב הערכות נמוכות בהרבה ממה שמצפים המבוטחים, מה שמפחית את התשלום שעליהם לבצע במקרים כאלה. במקרה זה, הזמנת שמאי שיעבוד בשמכם כדי להבטיח הערכה גבוהה יותר לגבי שווי הנכס שלכם הוא מהלך חכם.

שנית, אומדן הנזק הוא חלק מהתפקידים של שמאי רכוש. עם בעיות עם שכניכם גרמו לנזק לרכוש שלכם ואתם מעוניינים להגיש תביעה לבית משפט, הערכת שמאי לגבי עלות התיקונים היא חשובה. השמאי יבקר במקום הנזק, יצלם תמונות, ירשום הערות ויבצע בדיקה יסודית בטרם יקבע את מלוא היקף הנזק ועלויות התיקון הנלוות לכך. הוא יערוך את ממצאיו בדוח שתוכלו להגיש לבית המשפט. אם שכניכם או חברת הביטוח שלהם מזמינים שמאי שאינו מעריך את הנזק במלואו, תוכלו להשתמש בהערכה זו כראיה לטובתכם.

הערכת נזקי בנייה

פעם נוספת שתזדקקו לעזרת שמאי היא כשתגלו כמה כסף הפסדת עקב ליקויי בניה. ברוב המקרים זה מתרחש מיד לאחר או זמן קצר לאחר כניסה לדירת קבלן חדשה. אם נמצאו בעיות כלשהן, שמאי רכוש, שמאי נזקי רכוש יכול לספק אומדן לתיקונן, ותוכל להשתמש בהערכה זו כדי לנהל משא ומתן עם הקבלן או להשתמש כראיה בתביעה במידת הצורך. זקוקים להערכה מקצועית? צרו קשר עם המומחים שלנו בהקדם!

השאירו פרטים לקבלת ייעוץ חינם