השקעות נדלן

השקעות נדלן

השקעות נדל"ן – למי זה מתאים?

השקעות נדלן הוכר זה מכבר כדרך השקעה משתלמת, המספקת לאנשים הזדמנויות להגדיל את עושרם ולייצר הכנסה פסיבית. לאורך ההיסטוריה אנשים שהשקיעו בנדל"ן בצורה נכונה יכלו להגדיל את ההון שלהם ולצבור עושר רב, תוך שהם ממשיכים למנף את ההשקעות להשעות נוספות ונכסים נוספים. בין אם אתה משקיע ותיק או רק בתחילת הדרך, הבנת הסוגים השונים של השקעות נדל"ן, זיהוי משקיעים מתאימים וזיהוי היתרונות יכולים לעזור לך לקבל החלטות מושכלות בתחום ההשקעות בנדל"ן.

סוגי השקעות נדלן:

 • נכסי מגורים: נכסי מגורים כוללים בתים צמודי קרקע, בתים משותפים, בתים עירוניים ונכסים רב-משפחתיים. השקעות אלו מציעות פוטנציאל להכנסות משכירות, העלאת הערך בטווח הארוך והזדמנות לגוון את תיק ההשקעות שלך.
 • נכסים מסחריים: נדל"ן מסחרי כולל בנייני משרדים, שטחי מסחר, נכסים תעשייתיים ומחסנים. השקעה בנכסים מסחריים יכולה לספק תזרים מזומנים יציב באמצעות הכנסות משכירות, ופוטנציאל לתשואות גבוהות יותר עקב תנאי שכירות ארוכים יותר ויחסי שוכרים מקצועיים.
 • השקעה בקרקעות: השקעות נדל"ן כוללות גם רכישת קרקע ובניית נכסים למגורים או מסחריים למכירה או להשכרה. השקעה מסוג זה דורשת ידע נרחב על מגמות שוק, תהליכי בנייה והיתכנות פיננסית. לעתים רבות ניתן להרוויח מהעלייה בערך הקרקע גם ללא צורך בבניה.
 • השכרות נופש: השקעה בהשכרות נופש, כגון וילות, בקתות או דירות ביעדי תיירות פופולריים, יכולה לספק הכנסה משכירות אטרקטיבית בעונות השיא. עם זאת, זה דורש ניהול נכסים חרוץ והבנה מעמיקה של התקנות המקומיות ומגמות התיירות. דוגמה נהדרת לכך היא השקעה בדירות AIRBNB.

למי כדאי להשקיע בנדל"ן?

השקעה בנדל"ן יכולה להתאים למגוון רחב של אנשים, לרבות:

 • משקיעים לטווח ארוך: נדל"ן הוא אופציה מצוינת למשקיעים לטווח ארוך שמוכנים להחזיק בנכסים לתקופה ממושכת. עם הזמן, נכסים נוטים לעלות, והכנסות משכירות יכולות לספק תזרים מזומנים יציב. מלבד נכסים להשכרה גם השקעה בקרקעות למשקיעים ארוכי טווח היא אופציה נהדרת.
 • מחפשי הכנסה פסיבית: אם אתם מחפשים לייצר הכנסה פסיבית, נדל"ן יכול להיות בחירה אטרקטיבית. נכסים להשכרה, קרנות נדל"ן או השקעה בנדל"ן בתחום השכרות נופש יכולים לספק תזרים מזומנים קבוע, במיוחד כאשר הם מנוהלים ביעילות.
 • מתכנני פרישה: השקעות נדל"ן יכולות להיות אסטרטגיה יעילה לתכנון פרישה. על ידי רכישת נכסים או השקעה בנכס להשכרה והגדלת ההכנסות שלכם בגיל הפרישה.

השאירו פרטים לקבלת ייעוץ חינם

יתרונות ההשקעה בנדל"ן:

 1. תזרים מזומנים: השקעות בנדל"ן יכולות לייצר תזרים מזומנים עקבי באמצעות הכנסה מדמי שכירות, מה שיכול להיות מושך במיוחד עבור אנשים המחפשים מקורות הכנסה נוספים או עצמאות כלכלית.
 2. פוטנציאל עלייה בערך: היסטורית, ערכי הנדל"ן נטו לעלות עם הזמן. על ידי השקעה בנכסים הממוקמים באזורי ביקוש גבוהים או בשווקים עם פוטנציאל צמיחה, משקיעים יכולים ליהנות מהשבחת הנכס ורווח גדול יותר לאורך זמן.
 3. יתרונות מיסוי: משקיעי נדל"ן יכולים ליהנות מהטבות מס שונות כמו ניכוי ריבית משכנתא, ארנונה והוצאות פחת. ניכויים אלו יכולים לקזז את הכנסות השכירות ולהפחית את חבות המס הכוללת.
 4. גידור מפני אינפלציה: להשקעות נדל"ן יש פוטנציאל לפעול כגידור מפני אינפלציה. ככל שיוקר המחיה עולה, הכנסות השכירות וערכי הנכס נוטים לעלות, מה שמאפשר למשקיעים לשמר ולהגדיל את כוח הקנייה שלהם.
 5. שליטה וגמישות: השקעה בנדל"ן מספקת לאנשים פרטיים רמת שליטה וגמישות. משקיעים יכולים לקבל החלטות אסטרטגיות לגבי ניהול נכס, תעריפי שכירות, שיפורי נכס ותזמון קנייה או מכירה על סמך היעדים ותנאי השוק שלהם.

איך משקיעים בנדל"ן?

ובכן לאחר שהחלטתם שהשקעה בנדל"ן היא בשבילכם תצרכו לבחור קודם כל היכן תרצו להשקיע בנדל"ן. כפי שקראתם בתחילת המאמר יש כמה סוגי השקעות פוטנציאליים. לאחר מכן תרצו לבדוק את פוטנציאל ההשקעה האפשרי שלכם, כלומר מה התקציב שלכם. לאחר מכן תרצו לבדוק האם התקציב שלכם תואם את סוג ההשקעה שאתם רוצים. כדאי יהיה להתייעץ עם יועץ השקעות נדלן מקצועית המנוסה בהשקעות נדל"ן ומציע ליווי ועזרה בהשקעות ואיתור נכסים שונים להשקעה. לאחר מכן תבחנו את האופציות העומדות לפניכם והיכן פוטנציאל ההכנסה הגדול ביותר מבחינתכם. למדו כל הזמן את השוק וחדדו את הכישורים שלכם.

עקרונות שיסייעו לכם בהשקעת נדל"ן נכונה בארץ ובחו"ל

השקעות נדלן חייבות להתבצע בצורה נכונה, בין אם בארץ ובין אם בחול וזאת בכדי שהן יבינו תשואה נאה למשקיע. הנה כמה עקרונות חשובים שיסייעו לכם להשקיע בצורה נכונה בנדל"ן:

1. מצב השוק

בין אם מדובר על השקעות נדלן בישראל ובין אם מדובר על השקעות נדלן בחול, עליכם להבין מהי היציבות הכלכלית הלאומית והמקומית במקום שאתם מעוניינים להשקיע וכן, עליכם לבחון פרמטרים נוספים לרבות: התייקרות הנכסים, צפי תשואה, רמת הביקוש למכירה או השכרה של נכסים במקום, המצב הסוציואקונומי של האוכלוסייה באזור, התפתחות בתחום הבנייה באזור, נגישות של תחבורה ועוד.

2. מיקום

דבר חשוב נוסף הוא המיקום של הנכס. המיקום מהווה נדבך חשוב ביותר ביצירה של אסטרטגיה מוצלחת להשקעות בענף הנדל"ן. עדיף תמיד להשקיע בנכסים שממוקמים באזור מרכזי, בין אם מדובר בישראל ובין אם מדובר בחול. ככל שהמיקום יהיה מרכזי יותר במדינה שבה אתם משקיעים, כך הביקוש לנדלן יהיה גבוה יותר הן מבחינת נדלן למגורים, מסחר, לוגיסטיקה, תעשייה, בתי אבות, משרדים ועוד. אולם, חשוב לדעת כי אין זה אומר שהשקעה בנדלן בפריפריה כלל לא תניב לכם רווחים, אלא שחשוב לעשות אותה בצורה נכונה.

3. ליווי של אנשי מקצוע

חשוב שתדעו כי על אף שלכאורה נראה מאוד פשוט לרכוש כיום נכס להשקעה, הרי שאם אתם מעוניינים בנכס שיניב לכם תשואה, אתם חייבים להכיר את כל הפרטים הנוגעים להשקעות נדלן מסוגים שונים. לרוב, אם אינכם משקיעי נדלן מנוסים שיש בידיהם לא מעט נכסים להשקעה כבר, סביר להניח שאין לכם את הידע הנדרש בכדי לאתר את הנכס המדויק לכם עבור השקעה, אשר יניב לכם את התשואה הגבוהה ביותר ועל כן, בין אם מדובר על השקעת נדלן בישראל ובין אם מדובר על השקעת נדלן בחול, זה הזמן למצוא את אנשי המקצוע הטובים ביותר בתחום ליווי משקיעי נדלן. אנשי מקצוע שכאלה יסייעו לכם למצוא את ההשקעה הטובה ביותר עבורכם בכל היבט אפשרי.

4. מיסים

עיקרון חשוב נוסף שיש לקחת בחשבון בכל הנוגע להשקעות נדלן הוא עניין המיסים. ישנם תשלומי מיסים על השקעות נדלן. חשוב מאוד להכיר את כל חוקי מיסוי הנדלן של המדינה שבה אתם מעוניינים לרכוש נכס להשקעה. המטרה היא לעשות הכל על מנת לצמצם את המיסים אשר אתם תדרשו לשלם במסגרת ההשקעה שלכם. גם במקרה הזה, מומחה בתחום השקעות נדלן בארץ ובחול, יסייע לכם לעשות את כל מה שניתן על מנת שהמס אותו תשלמו יהיה כמה שיותר נמוך.

5. תשואות ותעודות ביטחון

עוד עיקרון חשוב הוא הערבויות שיגנו עליכם בהשקעות נדלן. מדובר על עסקאות מורכבות ביותר ועל כן, עליכם לוודא שיש בהן ערבויות שמגינות עליכם כגון: רישום של הערות אזהרה בפרויקטים שבהם רוצים להשקיע, הבטחה של החזרת כסף במידה והעסקה לא תצא לפועל, ערבויות של חבות ניהול סיכונים או יזמים באופן אישי, ניהול של הכסף על ידי עורף דין נאמן ועוד. אין ספק שכל אלה יאפשרו לכם להשקיע בצורה נכונה ורגועה ולדעת כי האינטרסים שלכם מוגנים בצורה הטובה ביותר.

השאירו פרטים לקבלת ייעוץ חינם

האם משתלם יותר להשקיע בנדלן בארץ או בחול?

ניתן לקרוא כיום לא מעט על השקעות נדלן בחול שיותר משתלמות. לא מעט אנשים יאמרו לכם כי נכסים בחול מניבים תשואות גבוהות יותר מאשר נכסים בישראל. על אף שמדובר על דבר שיש בו אמת, הרי שיש לבחון כל מקרה לגופו. מומחים בענף הנדל"ן יוכלו לסייע לכם לבחון האם מתאימה לכם יותר השקעה בנכס בחו"ל או שמא יותר מתאימה לכם השקעה בנכס בישראל וזאת בהתאם לפרמטרים שונים הנוגעים לתקציב העומד על הפרק, לאפשרויות מימון, לנכסים אטרקטיביים ועוד.

מדוע חשוב לבחור בליווי מקצועי להשקעות נדל"ן

על אף שכיום כל אדם יכול להשקיע בנדלן באופן עצמאי, הרי שבכדי להפיק את המקסימום מהשקעת נדלן ולהפוך אותה לבעלת תשואה רווחית, כדאי מאוד לבחור בשירותיו של איש מקצוע שמכיר היטב את עולם ההשקעות הללו ובהתאם לידע ולניסיון שלו בתחום, ידע לכוון אתכם להשקעה הנכונה והרווחית ביותר עבורכם.

השקעות נדלן - שאלות ותשובות

קבוצת רכישה בנדל"ן מהווה את הדרך היעילה ביותר לרכוש נכס נדל"ן להשקעה במחיר נוח ומשתלם ועל כן, לא מעט משקיעים בוחרים באופציה המדוברת כאשר הם מחפשים נכס להשקעה. יחד עם זאת, ישנם כמה דברים חשובים שיש לבדוק טרם נכנסים לקבוצה כזאת: אם מדובר על קבוצת רכישה שבה כולם מכירים את כולם,  מי שלוקח את הפיקוד על התהליך חשוב שיכיר אותו היטב וזאת בכדי שהעסקה תתבצע בצורה הטובה ביותר.  אם מדובר על קבוצה שבה החברים אינם מכירים זה את זה, חשוב לבדוק מיהו המארגן של הקבוצה והאם יש לו ניסיון. כמו כן, חשוב לבדוק באיזה מצב תכנוני מצויה הקרקע שמעוניינים לרכוש ועוד.

ניתן לומר כי ישנן ערים ספציפיות שבהן רוצים להשקיע רבים כגון: תל אביב, ירושלים, חיפה ובאר שבע, כאשר המחשבה שעולה אצלם היא שמדובר על ערים שיש בהם ביקוש גבוה לדירות. יחד עם זאת, חשוב לזכור כי הדירות בערים הגדולות אינן זולות ועל כן, לא פעם כדאי לבחור בדירה להשקעות נדלן בעיר פחות מרכזית, אך עדיין מבוקשת ואטרקטיבית בשל סיבות אחרות.

מדובר על שאלה חשובה ביותר וניתן לומר שהתשובה לשאלה זאת תלויה בעיקר בעיר שבה מעוניינים לרכוש את הדירה, באזור שבו מעוניינים לרכוש אותה, בתקציב העומד על הפרק ועוד. לכאורה דירה חדשה להשקעה היא אטרקטיבית יותר, אך לא פעם ישנן דירות יד שניה שאטרקטיביות לא פחות ושווה לבחון את הנושא.

לא מעט אנשים המעוניינים לבצע השקעות נדלן תוהים האם כדאי להם לרכוש דירה באופן עצמאי או שמא כדאי להם להיעזר בשירות ייעוץ למשקיעים או ליווי משקיעים. ובכן, ניתן לומר כי שירות ליווי משקיעים יכול להוות את הבחירה הטובה ביותר לכל אדם שמעוניין להניב תשואה גבוהה מהנכס שהוא רוכש להשקעה שכן, לאנשי מקצוע העוסקים בתחום יש את הניסיון המקצועי והידע הרחב ביותר שבוודאי יכול לסייע בתהליך רכישת נכס להשקעה.

הדעה הרווחת היא שלא ניתן לרכוש דירה להשקעה או דירה בכלל ללא הון עצמי. אולם, חשוב להבין כי כל אדם יכול לרכוש דירה להשקעה כיום גם ללא הון עצמי. ניתן לרכוש את הנכס עם שותף או שותפים וכך לגייס הון עצמי, ניתן לקחת הלוואות אטרקטיביות מגופים חוץ בנקאיים ועוד. כמובן שמי שיכול לייעץ לכם בתחום זה הם אנשי מקצוע העוסקים בליווי משקיעים.

רכישת דירה להשקעות נדלן מכונס נכסים יכולה להיות דבר מאוד אטרקטיבי עבור משקיעי נדל"ן, אך חשוב לעשות זאת בצורה נכונה. יש לפנות לעורך הדין אשר אחראי על כינוס הנכסים דרך המודעה אשר התפרסמה בעיתון, יש לקבל ממנו מידע מדויק אודות הנכס, יש לסייר בנכס ולבחון האם הוא רלוונטי לכם ואז לתת הצעה לעורך הדין, אשר בשלב מאוחר יותר ידווח לכם האם ההצעה שלכם התקבלה או לא. כדאי מאוד להתייעץ עם מומחים לגבי ההצעה שכדאי לתת על דירה להשקעה מכונס נכסים וזאת בהתאם לסוג הדירה ופרמטרים נוספים שיש לקחת בחשבון.

אם מדובר על דירה להשקעה שהיא דירה שניה או יותר מכך, חשוב שתכינו את עצמכם לכך שעליכם לשלם מס. תכנון מס על דירה שניה חייב להתבצע בצורה הטובה ביותר וכן, עליכם להבין מראש האם אתם יכולים להרשות לעצמכם את מחיר הדירה יחד עם המיסוי עליה. כדאי לקבל מידע מדויק אודות הסכום לתשלום המס הרלוונטי בדירה שאתם מעוניינים לרכוש להשקעה, טרם אתם בוחרים להשקיע.

מדובר על שאלה טובה. אם יש לכם סכום כספי כלשהו שבו אתם יכולים לרכוש דירה להשקעה או שככל הפחות מהווה את ההון העצמי לנטילת משכנתא עבור דירה להשקעה, כדאי מאוד שתיקחו את האופציה של רכישת דירה להשקעה בחשבון וזאת אם אתם מחפשים דרך טובה להרוויח מהשקעת הכסף שלכם,

Picture of יובל גזית - יועץ השקעות נדל"ן

יובל גזית - יועץ השקעות נדל"ן

יובל גזית, יזם נדל"ן, מרצה מבוקש, ומלווה משקיעים בארץ ובחו"ל. במשך 10 שנים, יובל מאתר הזדמנויות נדל"ן ללקוחות שהמטרה היא ליצור עצמאות כלכלית בלתי תלויה במשכורת.

השאירו פרטים לקבלת ייעוץ חינם