האם לקחת יועץ משכנתאות?

יועץ משכנתאות

יועצי משכנתאות עצמאיים יודעים הרבה על סוגי המשכנתאות השונות שמציעים מלווים שונים. יועץ משכנתאות מומלץ יכול לבחון את ההצעות בשוק בשבילכם ולומר לכם מהי העסקה הטובה והמשתלמת ביותר. כדי למצוא את העסקאות הללו בעצמכם, אתם צריכים להשקיע בתהליך זה זמן רב, לבחון המון הצעות, כמו גם להתעמק בשפה הבנקאית המורכבת. אם אתם עדין לא בטוחים האם לקחת יועץ משכנתאות? אז כדאי לכם לדעת כי יועץ משכנתאות מומלץ עשוי גם למצוא עסקה שאינכם יכולים למצוא בעצמכם. הם גם יכולים להגדיל את הסיכוי שתקבלו משכנתא מכיוון שהם יידעו איך לבחור את העסקה הטובה ביותר מהמלווה המתאים ביותר עבורכם.

מה יכול לקרות אם לא תקבלו עזרה של יועץ משכנתאות מומלץ?

הסבר זה יאפשר יענה לכם על השאלה האם לקחת יועץ משכנתאות? אם תפנו לעזרתו של יועץ משכנתאות מומלץ, הוא יעזור לכם למצוא משכנתא שעונה על הצרכים שלכם ומתאימה למצבכם. אך מנגד, אם אתם לא תקבלו ייעוץ, אתם תהיו אחראיים באופן מלא להחלטת לקיחת המשכנתא שאתם מקבלים. אם לא תקבלו עזרה מקצועית, אתם עלולים להסתכן, מאחר ואם קיבלתם את המשכנתא הלא נכונה עבור המקרה שלכם, זו יכולה להיות טעות יקרה בטווח הארוך.

האם לקחת יועץ משכנתאות ומתי?

בתחילת דרככם בתהליך המשכנתא, בין אם זו המשכנתא הראשונה שלכם ובין אם תרצו למשכן מחדש, כדאי שתדברו עם יועץ משכנתאות מומלץ. בטווח הארוך, זה יחסוך לכם הרבה זמן, כסף ועבודה. מומלץ לדבר עם כמה בנקים שונים שמציעים משכנתאות, כדי לברר מה יש להן להציע ולהשוות מחירים. רוב יועצי המשכנתאות מתחלקים לשתי קטגוריות עיקריות. רוב הזמן, מומחי משכנתאות שעובדים ישירות עם בנק מסוים מציעים רק משכנתאות מאותו הבנק. ואילו יועצי משכנתאות עצמאיים יכולים להסתכל על מגוון משכנתאות מבנקים שונים. חלקם עשויים אפילו לבדוק את כל השוק כדי לתת לכם מגוון גדול יותר של הצעות.

השאירו פרטים לקבלת ייעוץ חינם

מה נמצא תחת אחריותו של יועץ משכנתאות?

יועצי משכנתאות יכולים לעבוד עבור בנקים או בכוחות עצמם. הם נפגשים עם לקוחות שקונים בית כדי לעזור להם למצוא עסקאות משכנתא טובות לשלם עבור הרכישות שלהם. תפקידו העיקרי של יועץ משכנתאות מומלץ הוא לעזור ללקוחות למצוא את אפשרויות המשכנתא הטובות ביותר לצרכיהם. כמה מהדברים הרגילים שמומחה משכנתאות צריך לעשות הם:

לדבר עם הלקוחות באופן אישי או בטלפון ולשאול אותם את כל השאלות הנחוצות כדי להבין את היכולות הכלכליות שלהם.

להראות ללקוחות את סוגי המשכנתאות השונות הזמינות ולהבין אילו מהן הכי טובות עבורם.

להסביר כיצד פועלים תשלומים וריביות של המשכנתא, ביצוע בדיקות פיננסיות כדי לוודא שהלקוח יכול להרשות לעצמו את המשכנתא, סיוע ללקוח למלא את בקשת המשכנתא, מתן ייעוץ וליווי עד לקבלת המשכנתא

סיבות נוספות לשכור יועץ משכנתאות מומלץ

  • הם יסתכלו על המצב הכלכלי שלכם כדי לראות אם אתם יכולים לעמוד בדרישות ההלוואה.
  • אולי יש להם עסקאות עם הבנקים שאף אחד אחר לא יכול להשיג.
  • לעתים קרובות הם עוזרים לכם למלא את הניירת, מה שאמור להאיץ את תהליך הבקשה שלכם.
  • הם יעזרו לכם לקחת בחשבון ולהבין כל מה שקשור למשכנתא, לא רק את הריבית.
  • הם מציעים לכם את אפשרויות המשכנתאות שטובות עבורכם, ומסבירים לכם בפירוט ובבירור כל מה שאתם מקבלים בעסקה.

יועץ משכנתאות מייעץ גם לגבי העתיד

מכיוון שיועץ המשכנתאות תמיד בודק את דרישות הבנק לגבי כל משכנתא, הם מעודכנים בכל דבר חדש שצריך לחשוב עליו. באותו אופן, יועץ משכנתאות מומלץ עוזר לעשרות אנשים אחרים במצבים דומים למצוא את המשכנתא המתאימה להם. אם אתם עדין מתלבטים האם לקחת יועץ משכנתאות, קחו בחשבון שהם יכולים לעזור לכם לבחור את התוכנית הטובה ביותר עבור הצרכים שלכם. אולי תרצו גם להקים משפחה בעתיד, מה שעלול לגרום להכנסה שלכם לרדת או להוצאות שלכם לגדול. במקרה זה, אולי עדיף שתהיה לכם תקופת החזר מקסימלית, כמו 30 שנה, כדי לשמור על התשלומים שלכם נמוכים ככל האפשר כרגע. יועץ משכנתאות מומלץ תמיד מעודכן כיצד הריביות משתנות, כך שהוא יודע עד כמה הבנקים מוכנים להוריד את הריבית המוצהרת שלהם כדי להשיג יותר עסקאות. זה יכול להביא לכם תעריף נמוך יותר ולחסוך לכם כסף בטווח הארוך.

האופן שבו הבנקים מטפלים באשראי משתנה תמיד, והמגבלות של הבנק משתנות מרגע לרגע. יועץ משכנתאות טוב מתעדכן בשינויים הללו ויכול לומר לכם איזו מדיניות בנקאית עשויה להיות הטובה ביותר לצרכי ההלוואה שלכם.

אבי סולומון - יועץ משכנתאות

אבי סולומון - יועץ משכנתאות

אבי סולומון, בעל תואר שני במנהל עסקים עם התמחות במימון, מנהל ומבצע ייעוץ משכנתאות וליווי כלכלי מקצועי לרוכשי דירות למגורים, עסקים, משקיעי נדל"ן וארגון מחדש לחובות באמצעות מחזורם.

השאירו פרטים לקבלת ייעוץ חינם

דילוג לתוכן