ליווי משקיעים

ליווי משקיעים

ליווי משקיעים, אחד הדברים החשובים בכל השקעה בנדל"ן אשר כרוכה בסיכון מסוים. אם התשואה בעתיד הולכת להיות גבוהה, גם הסיכון יהיה גבוה. כיום, הגלובליזציה מאפשרת למשקיעים מכל העולם להשקיע בעשרות מדינות שונות. בעזרת תהליך ליווי משקיעים מקצועי אשר מתנהל ע״י יועץ השקעות נדלן מקצועי, ניתן לקבל ידע ונתונים עדכניים על שוק הנדל"ן, ללמוד על סוגים שונים של השקעות במגוון רחב של מדינות. כמו בכל שוק, גם בשוק הנדל"ן קיימים סיכונים. חשוב להיות מודעים אליהם ולדעת שאי אפשר לחזות את כל המהלכים ושדברים יכולים להשתנות בכל עת, לטוב ולרע.

מדוע קשה לאנשים לעשות את הצעד הראשון ולרכוש בית כהשקעה?

הרבה אנשים רוצים להחזיק בית שיניב להם הכנסה. זהו נכס שיביא להם כסף מדי חודש בצורת שכירות, וזה גם יכול לעזור להם לקנות נכס בעל ערך גבוה יותר בעתיד. אם זה המקרה, מדוע קשה לאנשים לעשות את הצעד הראשון ולקנות? יש הרבה סיבות, אבל לרוב, זה בגלל שהם לא יודעים מספיק על הנושא. לעתים קרובות אנשים עושים את כל הבדיקות הנכונות כדי לראות אם נכס מתאים להם, אבל כשזה מגיע לעיקר, הם לא סומכים על עצמם ולא קונים אותו, למרות שהם מאוד רוצים אותו.

מה היתרונות של רכישת נכס עם ליווי משקיעים מקצועי?

ככלל, היתרון העיקרי בקנייה בנדל"ן הוא "ההגנה" שתקבלו על ידי ליווי משקיעים מקצועי. מגיפות, האטה בכלכלה, מלחמות ואסונות רבים אחרים תמיד פוגעים בהשקעות מסוימות. היתרון הגדול ביותר של נכס שרשום על שמכם הוא בכך שהוא נותן לכם ביטחון כמעט בכל מצב. גם אם העסק הפסיד כסף, אין שוכרים, הוא נשרף, או שהוא ניזוק ברעידת אדמה, הוא עדיין שלכם.

יתרון נוסף הוא שבית באזור טוב יכול לתת לכם תשואה טובה עם מעט עבודה מצידכם. וכרגע, כשהאינפלציה גבוהה ברחבי העולם וברוב המדינות העשירות, הנדל"ן מראה שהוא טוב יותר משוק המניות, שהוא מאוד לא יציב. אז, כן, אפשר לומר שרבים משקיעים בנדל"ן כי הוא יציב, אבל בעיקר כי זה נותן להם תחושת "ביטחון".

השאירו פרטים לקבלת ייעוץ חינם

מהן שתי הדרכים לקנות נדל"ן בחו"ל?

בעצמכם- אם אתם בוחרים לבזבז זמן בדרך זו, אתם צריכים גם לדעת שאתם אחראיים על כל התהליך וגם על התוצאות. אם יש לכם ניסיון בהשקעות בנדל"ן, תואר בתחום דומה, או שאתם יכולים לדבר יותר משפה אחת, יש לכם יתרון. בתום ההשקעה הראשונה שלכם במקום חדש מעבר לים, אתם עשויים להיות מושפעים מהבדלים בתרבות העסקית, שפה זרה או חוקים שונים (ומשתנים).

כשתגיעו ליעד שאתם מעוניינים להשקיע בו, תצטרכו למצוא אנשים שאתם יכולים לסמוך עליהם שילוו אתכם. זה החלק הכי קשה בהשקעה ללא ליווי משקיעים. תתחילו להסתכל על בתים באזור שאתם מעוניינים בו. בדרך כלל, אתם יכולים לראות עד שלושה או ארבעה בתים ביום. בנסיעה מסוג זה, אתם צריכים להיות מאוד פרודוקטיביים אם אתם רוצים להספיק לראות כמה שיותר בתים אפשריים. לאחר שתמצאו נכס, תצטרכו לנהל משא ומתן, לשלם הפקדות, לשכור עורך דין מקומי, לפתוח חשבון בנק, למצוא חברת ניהול ולקוות שכולם יהיו לצידכם ויעזרו לכם.

ליווי משקיעים מקצועי- אם תבחרו בדרך של ליווי משקיעים, אין ספק זה יעשה לכם את החיים קלים יותר. בחירת שירות ליווי משקיעים הוא מאוד חשוב ומכריע. החברה והמלווה שתבחרו ישפיעו ויהוו בסיס לכל בחירה ושינוי שתצטרכו לעשות במהלך ההשקעה שלכם. בחירת ליווי משקיעים נכון הוא הצעד החשוב ביותר. אתם צריכים לראות שיש לכם מערכת יחסים טובה עם המלווה, כדי שתוכלו לסמוך על ההצעות שלו.

כיצד ליווי משקיעים יכול לעזור לכם?

למלווה יש את המידע, הכישורים והניסיון שיעזרו לכם למצוא את הנכס הטוב ביותר עבורכם להשקעה. הוא צריך להיות מישהו שאפשר לעבוד איתו בקלות. אחד שיהיה שם אם יהיו בעיות ויוכל לענות על כל השאלות שלכם במהירות. לעבודה עם ליווי משקיעים מקצועי תהיה השפעה גדולה על כל התהליך. המלווה יעשה את כל העבודה החשובה והקשה במקומכם, לכם יישאר רק לשלם את הכסף, והוא ידאג לכל השאר. זה בשום אופן לא אומר שאתם לא צריכים לעשות מחקר שוק וסקרים. בדרך זו, היכולת שלכם להבין את הפרספקטיבות היא חשובה מאוד, אבל בסופו של דבר, זה יכול לעזור מאוד לדעת שמי שמבין ויודע יותר על ההשקעה הזו ממכם דואג לאינטרסים שלכם בצורה הטובה ביותר.

מהם השלבים בתהליך ליווי משקיעים?

ישנם כמה שלבים חשובים בתהליך ליווי משקיעים:

שלב ראשון - אנשי המקצוע

בשלב הראשון, אנשי המקצוע העוסקים בתחום הליווי המדובר, יכירו את המשקיע בשיחת בירור והכרות מעמיקה. בשיחה זאת, הם יבינו מהו התקציב העומד על הפרק, מהן השאיפות שלו, מה הוא מצפה מההשקעה ועוד. באותה הפגישה המשקיע למעשה לומד להכיר את הלקוח בצורה הטובה ביותר. מדובר על שלב קריטי וחשוב שאין להקל בו ראש שכן, בהתאם להכרות המדוברת, הוא יכוון אותו להשקעות הנכונות לו וילווה אותו בתהליך שלב אחר שלב. כל איש מקצוע העוסק בתחום ליווי משקיעים, מבין כי בלתי אפשרי לוותר על השלב הראשון בתהליך זה וחשוב שהוא יתבצע בצורה מעמיקה ויסודית.

שלב שני - משכנתאות ומימון

לאחר השלב הראשוני של בירור הצרכים ומנגד בירור היכולת, איש המקצוע העוסק בליווי משקיעים יסייע לכם בבחירת המימון הנכון לביצוע רכישת דירה לשקעה עבורכם. חשוב לזכור כי מימון נכון של עסקת נדלן העומדת על הפרק יכול להוות את ההבדל בין עסקה לא מספיק טובה לעסקה מצוינת. כל יועץ שכזה חייב לעבוד עם צוות מקצועי של יועצי מימון ומשכנתאות אשר יכול לסייע לו למצוא את המימון המדויק ביותר עבורו ועבור העסקה העומדת על הפרק. היועץ ילווה את המשקיע החל מהשלב של בקשת אישור עקרוני לקבלת משכנתא מהבנקים השונים, גיוס הון עצמי הרלוונטי עבור העסקה ועוד. תכנון מדויק ונכון של מימון העסקה יסייע למשקיע להרוויח הרבה יותר מההשקעה שלו בטווח הרחוק יותר.

שלב שלישי - מציאת הנכס המתאים ביותר

בשלב השלישי אנו מגיעים למעשה לאיתור הנכס המדויק ביותר לצרכי המשקיע. איש המקצוע העוסק בתחום ליווי משקיעים, ייפגש יחד עם המשקיע בשטח בכדי לבחון נכסים רלוונטיים עבורו. הוא יבחן יחד אתו את התוכנית העסקית של ההשקעה. במידה ומדובר על דירה לרכישה, הוא יראה יחד איתו את הדירה, יכיר את השכונה והרחוב, יבחן את היתרונות והחסרונות של הנכס וכן יבחן האם בסביבה זאת עלול להיות שינוי כלשהו שיהווה עילה לעליית ערך הנכס בעתיד או לירידה של ערך הנכס. המטרה היא כאמור למצוא את הנכס שיניב את התשואה הגבוהה ביותר עבור המשקיע.

שלב רביעי - חתימת חוזה ובדיקת נכס

אם לאחר דיונים ובדיקות הוחלט כי הנכס העומד על הפרק הוא הטוב ביותר להשקעה עבור המשקיע, יש צורך לבדוק אותו על ידי עורך דין מבחינת הסוגיות המשפטיות והרישומיות שלו. אם הכל תקין, יש צורך להתחיל תהליך של טיוטות בין הצדדים עד שמגיעים לחוזה אשר מתאים לשני הצדדים. גם בשלב זה איש המקצוע העוסק בליווי משקיעים יסייע לכם. המטרה היא שהחוזה ישמור על האינטרסים שלכם.

ליווי משקיעים- כיצד תבחרו את המלווה הטוב ביותר עבורכם?

חשוב מאוד להבין כי בחירת איש מקצוע העוסק בתחום ליווי משקיעים איננה עניין של מה בכך. בכדי למצוא את ההשקעה המתאימה והרווחית לכם ביותר, עליכם לבחור איש מקצוע שמכיר היטב את עולם השקעות הנדלן על כל רבדיו וידע כיצד להתאים לכם בצורה מדויקת את ההשקעה. על כן, כדאי מאוד לבחון כמה דברים חשובים טרם בוחרים בשירותיו.

ראשית כל, חשוב שתזכרו כי מלווה משקיעים מוצלח הוא קודם כל איש מקצוע שיש לו את ההכשרה וכן את הידע הטובים והרלוונטיים ביותר בתחום המדובר. על אף שכל אדם יכול להכריז על עצמו כאיש מקצוע העוסק בתחום ליווי משקיעים, הרי שחשוב מאוד לבדוק האם אכן האדם מומחה בתחום, מעניק ייעוץ מוצלח לכל אדם, כאשר חשוב שיהיה לו גם תואר כלשהו בנדל"ן או פיננסים או קורס כלשהו שעבר בתחום זה. לרוב מי שיכול להיות מלווה משקיעים הוא איש מקצוע שעסק כמה שנים טובות בענף הנדלן ועל כן, חשוב מאוד שתבדקו כמה שנים הוא עסק בתחום המקרקעין טרם החל להציע את שירותיו בתור מלווה משקיעי נדלן.

השאירו פרטים לקבלת ייעוץ חינם

המלצות

אחד הדברים החשובים הוא כמובן ההמלצות על איש המקצוע. כדאי מאוד שתאתרו לקוחות של המלווה, אשר הוא סייע להם בתהליך מציאת ההשקעה הנכונה להם ותבדקו, מהו היחס שלו והגישה, האם הוא זמין ללקוחותיו, האם יש לו את הידע המקצועי הרחב ביותר בתחום המדובר והאם הוא אכן הצליח לסייע להם למצוא את הנכס הטוב ביותר להשקעה. בסופו של דבר, הצלחה של איש מקצוע העוסק בתחום ליווי משקיעים, הוא התוצאה של הלקוחות שלו.

היכן הוא מציע את שירותיו

עוד דבר חשוב נוסף שעליכם לבדוק הוא היכן המלווה משקיעים מציע את השירותים שלו. בכדי שיהיה לכם נוח להיפגש אתו, חשוב מאוד שתבדקו האם הוא ממוקם במקום שנוח לכם להגיע אליו. כמובן שאם אתם לא מוצאים איש מקצוע כלשהו שתואם לצרכים שלכם במקום המגורים שלכם או במקום קרוב, שווה לכם להרחיק בכדי לקבל את איש המקצוע הטוב ביותר בתחום, אך מלכתחילה כדאי מאוד שתחפשו מישהו קרוב אליכם.

ליווי משקיעים - שאלות ותשובות

כאשר מדובר על חיפוש דירה להשקעה, אין ספק כי ליווי משקיעים מהווה דבר חשוב. שירות זה יסייע לכם לבחור את הדירה המתאימה לכם, כאשר מרבית המלווים בתחום ימליצו על דירה באזור לא מאוד רחוק ממקום המגורים שלכם שכן, אם תרצו להשכיר את הדירה, שיהיה לכם את האופציה לתת מענה לשוכרים בצורה הטובה ביותר מבלי שזה ידרוש מכם זמן הגעה ממושך.

השקעות בנדל"ן הן ללא ספק ההשקעות הרלוונטיות ביותר כיום. אנו חיים במציאות שבה המחירים של הנדל"ן עולים ועל כן, ביצוע השקעות טובות איננה דבר פשוט שכן, ניתן למצוא לא מעט דירות שכלל אינן רווחיות. יחד עם זאת, כאשר בוחרים שירות ליווי משקיעים מקצועי, ניתן למצוא דירה אשר תהווה את ההשקעה הטובה ביותר ותניב את התשואה הגבוהה ביותר.

מלווה משקיעי נדל"ן יסייע לכם רבות, כאשר מטרתו תהיה לאפשר לכם למצוא את ההשקעה המשתלמת לכם ביותר בכל היבט אפשרי. הוא יבצע ניתוח אישי שלכם כמשקיעים, ניתוח וחקר של השוק, ישיג את כל המידע הנדרש על כל סוג עסקה רלוונטי, יבצע הערכה של הנכס, ייצור קשר עם רשויות אם נדרש, ייצור קשר עם מוסדות אשראי ועוד.

לא מעט אנשים תוהים האם יש להם את הסכום הנדרש עבור השקעת נדלן משתלמת, כאשר לא פעם הם מעוניינים ליטול גם משכנתא עבור נכס להשקעה. חלק מהשירות של ליווי משקיעים הוא לבחון את הסכום שיש לכם עבור השקעה, בין אם אתם רוצים לקחת משכנתא לטובת ההשקעה המדוברת ובין אם אינכם רוצים בכך ובהתאם לכך, לבחור את הנכס המתאים לכם.

אם אתם שואלים את עצמכם האם כדאי לכם לוותר על שירות ליווי משקיעי נדלן ולנסות למצוא את הנכס הרלוונטי להשקעה באופן עצמאי, כדאי מאוד שתדעו שעל אף שניתן להשקיע באופן עצמאי בנדל"ן,  הרי שבלי המקצועיות, המומחיות והידע בתחום זה, לא תמיד תצליחו להשקיע בצורה נכונה. בכדי להשקיע בנכס מניב, אין ספק שחשוב שיהיה ליווי מקצועי של איש מקצוע שמכיר היטב את התחום על כל רבדיו.

כיום ניתן למצוא מגוון רחב של חברות המציעות בין היתר שירות ליווי משקיעי נדל"ן, בין אם כשירות ספציפי וממוקד ובין אם כחלק ממעטפת שירותים. כמו כן, ניתן למצוא משקיעי נדל"ן המציעים את שירותיהם באופן עצמאי בשוק הפרטי. על כן, חשוב מאוד לבחון מה הכי מתאים ונכון לכם מכל הבחינות וכן לוודא כי מדובר על איש המקצוע הטוב ביותר בתחום טרם תבחרו בו.

אין ספק שהמלצות מהוות את הדרך הטובה והיעילה ביותר לבחירת שירות ליווי משקיעי נדל"ן. ניתן לקבל המלצות מחברים, מכרים או בני משפחה על שירות ליווי משקיעים שהם בחרו בו ויכולים להעיד שהיה יעיל וטוב עבורכם, או שאתם יכולים לחפש באינטרנט המלצות על אנשי מקצוע מהתחום. באינטרנט ניתן למצוא המלצות רבות וחשוב לוודא כי הן אמינות.

העלות של שירות משקיעי נדל"ן תשתנה בהתאם לנתונים שונים לרבות: כמה פגישות נדרשות עבור ליווי, איזה פעולות מתבצעות על ידי המלווה ועוד. כדאי מאוד לברר מראש כמה עולה השירות המדובר אצל אנשי מקצוע שונים אשר עליהם קיבלתם המלצות ולוודא האם מדובר על מחיר שנוח ומשתלם לכם.

טרם בוחרים שירות ליווי משקיעים, חשוב מאוד שתשימו דגש על כמה דברים חשובים. דבר ראשון הוא כמובן האם יש לאנשי המקצוע המדוברים המלצות. מעבר לכך, חשוב מאוד שתבדקו כמה שנים אנשי המקצוע המדוברים עוסקים בתחום, האם הם ידועים כמקצועיים מאוד, מנוסים ובעלי מוניטין והאם הם בעלי תודעת שירות גבוהה ויכולת לסייע לכל לקוח בצורה הטובה ביותר.

Picture of יובל גזית - יועץ השקעות נדל"ן

יובל גזית - יועץ השקעות נדל"ן

יובל גזית, יזם נדל"ן, מרצה מבוקש, ומלווה משקיעים בארץ ובחו"ל. במשך 10 שנים, יובל מאתר הזדמנויות נדל"ן ללקוחות שהמטרה היא ליצור עצמאות כלכלית בלתי תלויה במשכורת.

השאירו פרטים לקבלת ייעוץ חינם