עורך דין לקניית דירה

עורך דין לקניית דירה

עורך דין לקניית דירה מלווה אתכם בתהליך המרגש ביותר של רכישת דירה. אם אתם עומדים בפני תהליך רכישת דירה, אתם בוודאי נרגשים מאוד. יחד עם זאת, חשוב שתבצעו את תהליך הרכישה בצורה נכונה, שלב אחר שלב. בכדי שתנהלו את התהליך בצורה נכונה ובכדי שלא תעשו שום צעד שיפגע בכם באופן כלשהו, חשוב שתבחרו בשירות עורך דין לקניית דירה. עורך דין זה יהיה עורך דין מקרקעין, אשר ילווה אתכם בתהליך, יאפשר לכם לחתום על חוזה בצורה בטוחה ונכונה ולהבטיח את הזכויות שלכם בתהליך זה.

עורך דין לקניית דירה - האם חובה להיעזר בשירותיו?

קניית דירה היא עסקה מאוד גדולה. אתם בטח יודעים כי אתם עתידים להשקיע כסף רב ברכישת הדירה. מכיוון שמדובר על החלטה כל כך גדולה, אין ספק שהיא חייבת להיות מלווה באיש מקצוע שילווה אתכם בתהליך ויוודא שאתם מקבלים את ההחלטות בו בצורה נכונה. עורך דין מקרקעין הוא איש המקצוע הנדרש לכם והוא מהווה גם חלק בלתי נפרד מתהליך זה. הוא ילווה אתכם בשלבי בדיקת הנכס, בשלבים של קביעת מתווה התשלום, בשלב שבו אתם עומדים לחתום על חוזה ואפילו בתהליך קבלת המשכנתא. עורך דין לקניית דירה אשר בקיא בכל חוקי המקרקעין, יאפשר לכם לדעת שאתם מוגנים ואתם מבצעים את כל השלבים בתהליך בצורה נכונה.

מישהו צריך לעבור על כל החוזים ולוודא שאתם מבינים את המשמעות שלהם. זו היא אחת הסיבות מדוע כדאי להעסיק עורך דין לרכישת דירה. בתחילת עסקת הנדלן שלכם, צרו קשר עם עורך דין מתמחה והוא יוכל לבחון את כל הניירת וההסכמים ולסייע לכם בניהול משא ומתן. בעזרת המקצועיות של העורך דין תוכלו להוריד את סף החרדות שלכם. אתם יכולים לסמוך על עורך הדין שלכם שהוא יבהיר כל ביטוי שאינו מובן לכם, יתעד וייצג כראוי את דרישותיכם.

מדוע הניסיון של עורך דין לרכישת דירה משתלם לכם?

מבדיקת חוזה הרכישה בעסקה רגילה ועד לטיפול בעסקאות מכירה מורכבות, עורך דין לרכישת דירה עשוי להועיל במספר דרכים לאורך תהליך הקנייה והמכירה של הדירה. בדרך כלל מומלץ לקבל ייעוץ של עורך דין המתמחה בנדל"ן בעת ביצוע עסקת רכישה. בעוד שסוכני נדלן הם לרוב אלה שמנסחים חוזי רכישה, עורך דין המתמחה בנושא עשוי לסייע בבדיקת דיוק המסמך. נוסף על כך, לעתים קרובות מתווכי נדל"ן אינם רשאים לעשות הרבה יותר מאשר למלא טפסי חוזה מוכנים מראש. לפיכך, ייתכן שיהיה צורך לפנות לקבלת שירותיו של עורך דין לקניית דירה כדי לכתוב חוזים מורכבים יותר.

מה המשמעות של ניסוח הסכם מכירה?

כל עסקה עסקית חייבת להתחיל בהסכם רכישה. התנהלות הצדדים מוגדרת בהסכם משפטי מחייב זה, הקובע גם אבני דרך חשובות שאליהם יש להגיע במהלך העסקה והגבולות בהם הם צפויים לפעול. ברוב המקרים, האחריות המשפטית לספק לקונה את החוזה הוא המוכר. בשל היעדר השכלה משפטית פורמלית, רוב מוכרי הבתים מסתמכים של עורך דין מקרקעין כדי לנסח חוזה משפטי מחייב בשמם. פנו לייעוץ של עורך דין בעל מומחיות בדיני מקרקעין לשמירה על האינטרסים של המוכר. בין היתר, עורך הדין ייעץ לכם בכל המסמכים הדרושים לעריכת החוזה:

  • דו"ח בדק בית המפרט את מצב הנכס, כל ליקוי ידוע וכל מידע רלוונטי אחר.
  • תיעוד משפטי המוכיח את בעלות המוכר בנכס הנמכר.
  • הפרטים יהיו שונים מנכס לנכס. אבל, עורך דין יכול לסייע לכם בכל סעיף פיננסי או בדיקה בחוזה על ידי בדיקת הניירת המתאימה.
  • פירוט בחוזה של גובה העסקה וכל שאר העלויות הנלוות.

השאירו פרטים לקבלת ייעוץ חינם

מתי לשקול לפנות לעורך דין נדלן?

העסקת עורך דין לרכישת דירה היא החלטה גדולה הדורשת התייחסות מדוקדקת של גורמים רבים. לדוגמה, עסקאות נדל"ן מסחריות ידועות בקושי שלהן. הן יקרות יותר ומסוכנות. בשל העובדה שלא להרבה אנשים יש ניסיון יום יומי עם עסקאות נדל"ן מסחרי, כדאי להקפיד על שירותיו של עורך דין הבקיא בתחום. בעת רכישת נכס מסחרי, יש הרבה יותר גורמים לחשוב עליהם מאשר בעת רכישת בית למגורים.

בין אם יש לכם בעיות בנוגע להשפעה הסביבתית של הנכס, ייעוד, שעבודים, הקלות, שלמות מבנית, שכר או כל דבר אחר, עורך דין נדל"ן מסחרי יכול לעזור. תהיו בטוחים שעורך הדין שלכם לא ינסה ללחוץ עליכם לרכוש נכס עסקי כאשר זה לא לטובתכם. שירותיו של עורך הדין יהיו בעלי ערך גם אם בין הצדדים לחוזה יש חילוקי דעות. עורך דין יכול לבחון את הניירת, לנהל משא ומתן על התנאים, או אפילו לנסח את התיקונים הדרושים כדי לשמור על האינטרסים שלכם ולהבטיח מכירה הוגנת.

על איזה בדיקות לא כדאי לוותר לפני שחותמים על חוזה?

עורך דין לקניית דירה הוא איש מקצוע חשוב ביותר בתהליך, כאשר המטרה שלו תהיה לבצע את כל הבדיקות הנדרשות לפני שאתם חותמים על החוזה.

ראשית כל, הוא יבדוק עבורכם את הנכס ואת הזהות של המוכר.

שנית, הוא יבדוק חריגות בניה בנכס. לא פעם יכולות להיות בנכס פרגולות שנבנו ללא היתר או מחסן שנבנה ללא היתר. חריגות בנייה הן עסק שלם והן בעיקר עלולות לגרום לכם לבעיות שונות בעתיד כגון: אי קבלת משכנתא, קנסות, קושי למכור את הנכס בעתיד ועוד. בכדי לוודא שלא תתמודדו עם בעיות מהסוג המדובר, בקשו מעורך דין לקניית דירה להפיק עבורכם מסמכים מהרשות לתכנון והבנייה וזאת בכדי לוודא שלא קיימות חריגות בנייה וכן לא קיימות התרעות כלשהן על כך שהמבנה מסוכן. לעיתים עורך הדין יכול למצוא הערות גם בנוסח הטאבו שנוגעות לנכס.

עוד בדיקה חשובה שיבצע עורך הדין היא בדיקה לגבי האדם שמציע את עצמו כמוכר הדירה. כלומר, האם האדם המדובר הוא אכן הבעלים של הדירה. ישנם מקרים שבהם ילד מוכר דירה עבור הוריו או סיטואציות שונות שבהן רשומים שני בעלים על דירה אחת ועוד.

עוד בדיקה שיבצע עורך הדין היא בדיקה לגבי חנייה צמודה שמוכר הדירה מציג כפרטית שלו. חשוב שתדעו כי יש לוודא מראש כי החנייה שמוכר הדירה מציג כפרטית, היא אכן פרטית ומוגדרת כחלק מהדירה. ניתן למצוא את זה בנוסח הטאבו או בתשריט של הבית המשותף שמהווה מסמך משלים.

גם בתהליך קבלת המשכנתא עורך דין לקניית דירה יכול לסייע לכם. הוא יכול לבצע עבורכם בדיקות מקדימות לגבי גובה המשכנתא על הדירה, לוודא כי לא קיימת משכנתא שרשומה על הדירה וכן, במידה ויגלה כי קיימת משכנתא רשומה על הדירה, יוודא כי נעשית פעולה אקטיבית הרלוונטית לצורך מחיקת המשכנתא.

כאשר יש חשש לליקויים, עורך הדין יעניק לכם ייעוץ לגבי איזה בדיקות בדיוק כדאי לכם לבצע בנכס בכדי למנוע התמודדות עם ליקויים שלא נמצאו לפני רכישת הדירה.

מה הוא התפקיד של עורך הדין במהלך עסקאות נדלן?

מומלץ לפנות לעורך דין נדלן בשלב מוקדם של תהליך רכישת הדירה, מאחר ועורך הדין יכול לסייע לכם במקרים הבאים:

  1. תהליך המיקוח – אלא אם כן אי פעם ניהלתם משא ומתן על מחיר הרכב או ביקשתם העלאת שכר, רוב הסיכויים שאין לכם הרבה ניסיון או ידע בהליך זה. עורכי דין מקדישים זמן ואנרגיה רבים לתהליך המשא ומתן.
  2. לסדר את הניירת הקשורה לנכס — בין אם אתם קונים או מוכרים, יש הרבה מסמכים למלא. קחו בחשבון שסוכן הנדל"ן המלווה אתכם אינו מומחה בדיני חוזים או מקרקעין, אם כי הוא עשוי ללא ספק להעניק סיוע. עורך דין המתמחה בעסקאות מקרקעין הוא האדם הטוב ביותר לפנות אליו לקבלת חוזה מפורט המכסה הכל.
  3. הבנה וניסוח של חוזי מקרקעין מורכבים – רכישה ומכירה של נכסים בין גורמים פרטיים היא משימה לא פשוטה, אך היא מתבצעת בהתאם לתקנות שנקבעו. מבחינה משפטית, לעסקים וארגונים יהיה הרבה יותר קשה למכור נדל"ן. כדי לעזור לכם להבין ולנהל משא ומתן על חוזים קיימים או לנסח חוזים חדשים, עליכם להתייעץ עם עורך דין לקניית דירה מנוסה.

בשל הכשרתו וניסיונו, עורך דין לרכישת דירה מומחה יכול לייצג אתכם בצורה אמינה ונאמה, ולעזור לכם לצאת מורווחים מעסקת הנדלן שלכם.

כיצד תבחרו עורך דין לקניית דירה?

אם אתם מחפשים עורך דין לקניית דירה אשר ילווה אתכם בתהליך רכישת דירה:

קודם כל, לא מעט אנשים מכירים עורכי דין כאלה ואחרים ויש אנשים שבטוחים שאם הם מכירים עורך דין כלשהו שעוסק בתחום כזה או אחר, הם יכולים לחסוך את הכסף, לבקש ממנו לעזור להם ולסגור סיפור. ובכן, חשוב מאוד שתבינו כי הדבר הראשון שאתם צריכים לעשות בכדי לוודא שעורך הדין שאתם בוחרים אכן יסייע לכם הוא לוודא שמדובר על עורך דין לקניית דירה בתחום מקרקעין.

תחום המקרקעין הוא  הוא תחום אשר דורש לא מעט בקיאות בפרטים שונים ועל כן, יש חשיבות לכך שעורך הדין יגיע מהתחום המדובר ויכיר היטב את כל דקדוקי הפרטים שלו. הניסיון של עורך הדין בכל הנוגע לעסקאות רכישת דירה יד שנייה או עורך דין לקניית דירה מקבלן, הוא אדבר חשוב. לכן, כדאי לבדוק מול עורך הדין כמה שנים הוא עוסק בתחום.

מעבר לכך, בדקו כי מדובר על עורך דין לקניית דירה מקצועי, שיש לו לא מעט המלצות מלקוחות מרוצים שבחרו בו לליווי וייצוג בעסקאות רכישת דירה. אפשר לקרוא על עורך הדין, אפשר לבדוק האם יש לו המלצות או דיס המלצות באינטרנט ועוד.

חתימה על חוזה

בסופו של דבר, עורך דין לקניית דירה יסייע לכם לחתום על החוזה על המכירה בצורה בטוחה. הוא יוודא כי אתם חותמים רק על מה שסיכמתם מראש וידווח על העסקה לרשות המיסוי.

השאירו פרטים לקבלת ייעוץ חינם

השאירו פרטים לקבלת ייעוץ חינם

דילוג לתוכן