למה צריך עורך דין נדלן?

עורך דין נדלן

אף אחד לא רוצה להפסיד כסף או להרגיש לא בטוח בהחלטות שלו. למה לסכן את עצמכם כשאתם מבצעים את אחת הרכישות הגדולות בחייכם? כשאתם קונים בית, שכירת עורך דין נדלן היא יותר מסתם מותרות, היא חובה. למה צריך עורך דין נדלן, אתם שואלים? תפקידו של עורך הדין לנדלן הוא לדאוג לכם ולטובתכם. הוא מערכת תמיכה, מגן ומקור לעזרה. הוא נותן לכם שקט נפשי כדי שתוכלו לישון טוב בלילה. עורך דין נדלן יכול לעזור לעסקת נדל"ן להתנהל בצורה חלקה וללא לחץ.

למה צריך עורך דין נדלן ואיך הוא עוזר לכם לסגור את העסקה?

מישהו צריך לקרוא את כל ההסכמים ולהבין למה הם מתכוונים. הסיבה למה לשכור עורך דין נדלן, עונה בדיוק על שאלה זו. פנו אל עורך דין מתחילת עסקת הנדל"ן שלכם שיבדוק את כל ההסכמים והניירות ויעזור לכם לנהל משא ומתן. זה ייתן לכם את מירב המידע ושקט נפשי. כאשר אינכם מבינים מונח או חלק מהתהליך, אתם יכולים לסמוך על עורך הדין שלכם שיסביר כל מילה מבלבלת ויוודא שהצרכים שלכם מוצהרים, מיוצגים וכתובים כראוי.

הסכם רכישה הוא השלב הראשון בכל עסקה. הסכם זה ניתן לאכיפה משפטית ומפרט את הפרמטרים על פיהם צפויים הצדדים להתנהל, וכן מציין אבני דרך מרכזיות שיש לעמוד בהן לאורך כל מהלך העסקה. המוכר הוא בדרך כלל זה אשר מחויב לספק לקונה את החוזה. לרוב מוכרי הבתים אין הכשרה משפטית, ולכן האינטרס שלהם הוא שעורך דין יכתוב עבורם את החוזה בצורה המקצועית ביותר. על מנת להבטיח הגנה על זכויות המוכר, מומלץ להתייעץ עם עורך דין המתמחה בתחום הנדלן. עורך הדין ינחה אתכם לגבי כל הניירת הנדרשת לצורך עריכת החוזה, בין היתר:

 • הוכחה משפטית המראה שהמוכר הוא הבעלים החוקי של הנכס הנמכר.
 • דוח בדק בית המפרט את מצב הנכס, כל פגמים ידועים וכל מידע רלוונטי אחר. התוכן המדויק ישתנה מנכס אחד למשנהו.
 • עורך דין יכול להיות לעזר רב בפתרון כל חובות המשכנתא העומדים בפני המוכר.
 • עורך דין יכול לעזור לכם לטפל בכל בדיקה או תנאים פיננסיים בחוזה על ידי עיון במסמכים הרלוונטיים.
 • פרטים פיננסיים- בחוזה יש לציין את הכספים של העסקה והוצאות נלוות אחרות.

מתי לפנות לעורך דין נדלן?

יש לשקול מספר דברים לפני שמחליטים לשכור את שירותיו של עורך דין נדל"ן. למשל, יש מידה רבה של מורכבות, הוצאות וסכנה הכרוכים בעסקאות נדל"ן מסחרי. שכירת עורך דין הבקיא בדיני הנדל"ן היא רעיון טוב מכיוון שרוב האנשים לא מרבים להתעסק בעסקאות נדל"ן מסחרי ביום יום. בניגוד לעסקאות הקשורות למגורים, רכישת נכס מסחרי כרוכה בשפע של שיקולים. ייעוץ משפטי המתמחה בנדל"ן מסחרי יכול לענות על שאלותיכם לגבי ההשפעה הסביבתית של הנכס, ייעוד, שעבודים, הקלות, שלמות מבנית, שכר ועוד.

עורכי דין המתמחים בנדל"ן אינם מקבלים עמלות מהמכירה כמו סוכני נדל"ן, אז אתם יכולים לסמוך שעורך הדין שלכם לא ינסה למכור לכם נכס מסחרי שאינו באמת לטובתכם. גם במקרים שמתעוררות מחלוקות בין הצדדים הקונים והמוכרים על תנאי החוזה שירותיו של עורך הדין יהיו שימושיים. כדי להגן על זכויותיכם ולוודא שהעסקה הוגנת, עורך הדין יכול לבדוק את הטפסים, לנהל משא ומתן על התנאים, או אפילו לכתוב את השינויים הנדרשים.

השאירו פרטים לקבלת ייעוץ חינם

היתרונות העיקריים של שיתוף פעולה עם עורך דין בתחום הנדל"ן

יש להתייעץ עם עורך דין נדלן מומלץ בשלב מוקדם של תהליך רכישת הנכס בשל היתרונות הרבים שהוא מספק, כמו:

 1. תהליך המשא ומתן- לרוב האנשים אין ניסיון כלל או שיש ניסיון מועט בניהול משא ומתן, למעט אלו שהתמקחו על מחיר הרכב שלהם או בקשו העלאת שכר. מאמץ רב מושקע במשא ומתן על ידי עורכי דין בתחום הנדלן. יש להם הרבה יותר ניסיון כדי לנהל משא ומתן הוגן, בעל יתרון עבורכם.
 2. הכנת חוזה ודוחות הקשורים לנכס- קנייה או מכירה של נדל"ן דורשת ניהול מסודר של טפסים מרובים. אתם בהחלט יכולים לקבל סיוע של סוכן נדלן שמלווה אתכם, אך זכרו כי הוא אינו מומחה בדיני חוזים או מקרקעין. רובם ימליצו על חוזה סטנדרטי, כתוב מראש. עבור חוזה מקיף המתייחס לכל מרכיבי העסקה, עורך דין נדל"ן הוא הכתובת. עורך הדין יכול לערוך עבורכם חוזה מותאם אישית כמו גם לבדוק את החוזה שמוגש על ידי הצד השני ולבצע את התיקונים והעריכות הנדרשות, כך שהחוזה יהיה הוגן.
 3. הבנה וכתיבה של הסכמי מקרקעין קשים- קנייה ומכירה של נכסים בין אנשים פרטיים אינו נושא פשוט, אך התהליך מתנהל לפי כללים קבועים. עסקאות הכרוכות במכירות נדל"ן על ידי חברות או ארגונים יהיו קשות משמעותית מבחינה משפטית. מצאו עורך דין נדלן מומלץ שיוכל לעזור לכם לנווט בין כל המכשולים המשפטיים אלה על ידי פירוש חוזים קיימים או כתיבת חוזים חדשים.
 4. חיפוש אחר שיעבודים על הנכס- חיפוש שעבוד על הנכס נדרש לפני סגירת כל עסקת מקרקעין. לוודא שלאף אחד אין חלק כספי בנכס היא אחת המטרות של הליך זה. תהליך זה מוודא גם שהמוכר מוסמך למכור את הנכס. עורך דין נדל"ן מוכשר יכול לסייע לכם רבות לאורך תהליך זה. הוא יכול לסייע לכם לטפל בכל השעבודים שטרם הוסרו אם הם יתגלו. זה יאפשר את המשך העסקה. אם לא ניתן לפתור את הבעיה, עורך הדין יכול לייעץ לכם מתי לסגת מעסקה, זה יאפשר לכם לחסוך הרבה מאמץ, כסף וזמן.
 5. בחינת כל הצדדים ומסמכי בדק בית אחרים- רוב עסקאות הנדלן כוללות צדדים הפועלים בתום לב. בעסקה זו, אף אחד מהצדדים לא מנסה לרמות את השני. למרות זאת, אתם עדיין צריכים לעשות שיעורי בית לפני רכישת נכס כלשהו. אחת הסיבות לקיומן של בדק בית ובדיקות נוספות הנדרשות בעסקאות נדלן היא סיבה זו בדיוק. מטבע הדברים, יש מרחב פעולה רב בניסוח הבדיקות והגילויים. כל עורך דין מקרקעין מוכשר יוכל לזהות טופס בדק בית חשוד, מאחר והוא בעל המומחיות הדרושה כדי לפענח דוחות מלאים במונחים טכניים.

כמה עולים שירותיו של עורך דין נדלן?

העלות של מציאת עורך דין נדלן מראש היא נמוכה עד אפסית לעומת מה שיכול לקרות אם משהו ישתבש בהמשך הדרך. עורך דין יגן עליכם ועל ההשקעה שלכם בכך שיעבור בקפידה על כל הניירת המשפטית, ינהל משא ומתן בשמכם וישאל את השאלות שאולי לא תחשבו לשאול. עורך דין נדלן יכול לחסוך לכם הרבה כסף ולעזור לכם ללמוד הרבה על אחת הרכישות הגדולות שתבצעו בחייכם.

האם הניסיון של עורך דין נדלן משתלם לכם?

גם אם זו לא הפעם הראשונה שאתם רוכשים נכס, ואתם שואלים את עצמכם למה צריך עורך דין נדלן, דעו שעורך דין נדלן עבר את התהליך הזה יותר פעמים ממה שתעשו בכל חייכם. הם מכירים את העסק מבפנים ומבחוץ כי הם עובדים בו כל יום. הם גם מכירים את הכללים כמו את כף היד. במיוחד אם מצב הנדל"ן שלכם יוצא דופן (לדוגמה, אתם קונים בניין חדש או שהנכס נמצא באזור היסטורי), עליכם לקבל עזרה משפטית כדי להפחית כל סיכונים שעלולים להאט או אפילו להפסיק את הרכישה.

מה הוא תחום האחריות של עורך דין נדל"ן?

מעסקת נדלן אחת לאחרת, חובותיו של עורך הדין יהיו שונות בדרך כלל. להלן פירוט של הפעולות האופייניות שעורך עורך דין מומלץ בתחום נדל"ן מבצע:

 • הסכמי רכישה, משכנתאות ומסמכי העברת בעלות ניתנים לבדיקה ועריכה על ידי עורך דין נדלן. מראש הם יבדקו את כל הטפסים ויתנו ייעוץ לגבי כל מידע חסר או שגוי.
 • הערת הבעלות וחילופי הכספים מתבצעים בסגירה. כדי לוודא שההעברה מחייבת, חוקית ומשרתת את טובת הלקוח, יש להשתמש בשירותיו של עורך דין.
 • עורך הדין מכירת דירה יגשר וינהל משא ומתן בכל סכסוך במהלך עסקת המכירה של הנכס.
 • במידה והעניין יגיע לבית המשפט, עורך דין נדל"ן יכול לייצג את האינטרסים של הקונה או המוכר. עורך הדין ינסה לתווך בסכסוך באמצעות איסוף מידע המגורמים הנדרשים.

במידה ותזדקקו לייצוג של עורך דין במהלך מכירת או קניית בית, בחרו בעורך דין בעל ניסיון בעסקאות מסוג זה. מציאת עורך דין מוסמך חשובה לא פחות מאשר עבודה עם סוכן נדל"ן מוסמך בעת רכישת בית. על בסיס יומי, עורכי דין בעלי ידע ומומחיות ספציפיים בעסקאות מקרקעין מייצגים קונים ומוכרים בעסקאות אלו. תחושת הביטחון בידיעה שטובתכם תישמר במקרה של מחלוקת שעלולה להתעורר במהלך רכישת הנכס שווה את הכל. עם ההשלכות הפיננסיות והמשפטיות המשמעותיות של מכירת בית, זה בהחלט מועיל לקבל ייעוץ וייצוג מקצועי מעורך דין מנוסה.

השאירו פרטים לקבלת ייעוץ חינם

דילוג לתוכן